KOUZELNÝ SVĚT - pohádkový muzikál

Dům kultury - kinosál
Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Vstupné dobrovolné
Délka představení cca 60 minut.

A o čem to vlastně všechno je?

Jde o pohádkový muzikál s výchovným podtextem, který vytvořili žáci naší školy. Vypráví o dětech, které si neváží věcí a zachází s nimi jako s bezcennými. Šlo nám především o to, aby si každé dítě uvědomilo, že se má ke všem věcem (zvířatům a lidem) chovat alespoň přiměřeně slušně.

Eva a Vašek, dvě nezbedné děti, se kvůli svému chování dostanou do Kouzelného světa, kde potkají 8 rozbitých hraček, které jim vyprávějí svůj smutný příběh. Na konci svojí cesty se setkají s Královnou říše hraček, která je žádá, aby se zamyslely, proč byly přivedeny právě sem. Děti nevědí a ani nechtějí vědět, proč jsou zde, a tak je Královna promění ve dvě hračky - holčičku a chlapečka, které dá jako dárek jiným zlobivým dětem.

Děti začnou hračky okamžitě ničit a chtějí jim vyměnit hlavy. V té chvíli se dětem vrací lidská podoba a obě hračky se promění zpět v Evu a Vaška. Uvědomí si, co udělali špatně, a odcházejí do Kouzelného světa za Královnou. Královna je vítá, chválí je, Kouzelný svět slaví, slaví se za každého, kdo se napravil.

KOUZELNÝ SVĚT.jpg