Dům dětí a mládeže vystoupil s muzikálem Mamma Mia! v partn

30.03.2018 Dům dětí a mládeže vystoupil s muzikálem Mamma Mia! v partnerském městě Chemnitz

Dne 22. a 23. března se Musical School při DDM Ústí nad Labem účastnila 20. ročníku Chemnitzer Schul Theater Woche. Jedná se o divadelní festival školních souborů s postupem na zemské kolo. Partnerské město Chemnitz umožnilo ústecké muzikálové škole zakončit festival připravovaným muzikálem Mamma Mia!. Představení sklidilo velký úspěch.

„Po příjezdu jsme se ubytovali na studentské koleji, najedli se a jeli do divadla. Tam jsme začali stavět scénu a sjíždět choreografie,“ vypráví jedna z žaček. Kvůli obtížné přípravě kulis nezbyl čas na řádnou generální zkoušku. Večerní představení tedy bylo “naostro“ a o to víc si žáci vychutnávali bouřlivý potlesk publika. Nadšení diváků bylo tak velké, že ústřední píseň Mamma Mia zazněla i v žádaném přídavku. Následovalo poděkování, při kterém organizátoři darovali kolektivu festivalová trička.

Druhý den jsme se zapojili do připravených workshopů. Přivítal nás Wieland Müller, který je majitelem studia W. M. STUDIO a bývalým operním zpěvákem. Pod vedením jeho a dalších kolegů jsme si vyzkoušeli muzikálový tanec a zpěv na profesionální úrovni. Společně s německými soubory jsme nacvičili krátké vystoupení na slavnostní ukončení celého festivalu.  Součástí večera bylo vyhlášení vítězů a předání trofeje.

Z této akce jsme si odnesli nejen spoustu zkušeností, ale také zážitků. V současné době se pilně připravujeme na českou premiéru, která se uskuteční 23. dubna 2018 v Kulturním domě Ústí nad Labem od 18 hodin.

Mamma Mia v ChemnitzMamma Mia v ChemnitzMamma Mia v Chemnitz - workshop v W.S. StudiuMamma Mia v Chemnitz - workshop v W.S. StudiuMamma Mia v Chemnitz