OBSAZENO - Asterix a Obelix v Greenw....

- - - OBSAZENO - - -

Letní tábor "ASTERIX A OBELIX V GREENWITCHSKÉM LESE" (na základně Sochor nedaleko obce Hamr na Jezeře) se nachází v místě, které v minulosti bylo veřejnosti nepřístupné. Lesnatá krajina se skálami, hrádky a kouzelnými vyhlídkami patřila do střeženého vojenského výcvikového prostoru Ralsko. Dnes je to již více jak dvě desítky let, kdy je tento nádherný kout přírody přístupný i veřejnosti. Náš tábor však bude stranou frekventovaných cest a turistických stezek, budeme tedy tábořit v opravdové divočině. Tábor volně navazuje na tábory z předešlých let. Děti budou ubytovány v jednoduchých dřevěných přístřešcích (chatičkách), na dřevěné "posteli". Nutná je vlastní karimatka a spací pytel. LT je určen dětem, které spojuje společný zájem o přírodu, učení se samostatnosti a hraní netradičních her.

Letošní táborový program je situován do prostředí známých starověkých fiktivních hrdinů Asterixe a Obelixe. Družiny neboli galské kmeny se budou muset vypořádat s Římany a se samotným Juliem Caesarem, který má zálusk na ovládnutí celé Evropy. Děti budou mít za úkol formou různých tematických her, které budou hlavní náplní denního programu, přechytračit Římany a vypoklonkovat Caesara z Greenwitche zpět do Říma. Budou se ale podílet i na chodu naší galské vesnice, budou se učit pracovat se dřevem, starat se o úklid tábora, služba v kuchyni drobně vypomůže s přípravou jídla apod. Večery se pak budou odehrávat v duchu zábavných programů či zpěvu kolem táborového ohně. V případě hezkého počasí je v plánu také návštěva přírodního koupání v Hamru na Jezeře a návštěva cukrárny ve Stráži pod Ralskem s více než stovkou druhů zmrzliny.

Tábor je mj. založený na táborové měně (letos netradičně na "drahých kamenech", takže spíš než peněženku užijí osadníci nějaký měšec :-)). Ty je možné získat za činnosti a práce pro galskou vesnici, pár drobných lze vyhrát i v některých soutěžích a hrách. A vydělané drahokamy lze na konci tábora utratit na bohaté burze, kde si každý vybere z velké nabídky sladkostí, věcí do školy, praktických cen (hračky, pomůcky, hry) apod. Protože ale poslední dobou řešíme u dětí takové problémy, jako že jim někdo jejich táborové penízky ukradl (i když vždy je to pouze tak, že své penízky nosí různě po kapsách a trousí kde se dá), tak pro letošek zavedeme možnost průběžného ukládání na speciální účet. :-) Tak hurááá do toho!!!

Kód 175801
Název OBSAZENO - Asterix a Obelix v Greenw....
Termín konání 14.07.2018 08:50 - 27.07.2018 15:00
Místo konání Pobytové tábory mimo DDM
Hlavní vedoucí Jaroslav Černý
Věková skupina 6-16 let
Sraz účastníků 8:50 - hlavní nádraží
Vybavení na akci dle podrobných informací
V ceně zahrnuto vše kromě kapesného
Jiná ujednání Tábor pro děti oddílu Kamzíci - OBSAZENO
Cena 3300,- Kč
Dokumenty ke stažení

Zdravotní způsobilost (word)

Zdravotní způsobilost (pdf)