Závěrečná zpráva - turnaj v deskové hře Super farmář

18.11.2021

V úterý 16. listopadu 2021 odpoledne proběhl v prostorách Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem již 2. ročník turnaje v deskové hře Super farmář.

V 1. kategorii, pro níž je turnaj primárně určený, hrálo mezi sebou 8 účastníků. Ve starší kategorii (2. stupeň ZŠ), kterou jsme i tentokrát pořádali tzv. „navíc“ nám soutěžilo 6 dětí.

Hraní probíhalo ve skupinách (mladší po 4 hráčích, starší po 3 hráčích) a to způsobem na tři odehrané partie s tím, že po každé partii byli hráči ve své kategorii mezi skupinami různě proházeni. Nikdo tedy nehrál stále se stejnými soupeři. Výsledek turnaje je tak součtem dosažených výsledků ze všech 3 her. Kromě vytouženého diplomu a drobných sladkých odměn, čekala na ty nejúspěšnější i moc pěkná věcná cena. A že bylo, po jejich mnohdy úmorném boji s vlky a liškami, z čeho vybírat. Společnost Pygmalino s. r. o. nám pro děti věnovala do cen hodnotné deskové hry a foukací fixy. Velké poděkování je také za ceny pro nepovinnou starší kategorii.

Pro nás všechny to bylo příjemně strávené odpoledne u her, které nás baví a společnosti Pygmalino, s. r. o. musíme poděkovat, za tu třešničku na dortu v podobě odměn, které dětem do hraní vženou takovou tu správnou soutěživost a radost z úspěchu. A již dva dny po turnaji se k nám donesla zpráva, že Ježíšek jednomu z hráčů hru Super farmář nadělí pod stromeček J To jen podtrhuje celkový zážitek z akce.
 

Za Dům dětí a mládeže, Jaroslav Černý, pořadatel turnaje