Závěrečná zpráva - turnaj v deskové hře Super farmář

09.06.2020 V úterý 9. června 2020 odpoledne proběhl v prostorách Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem 1. ročník turnaje v deskové hře Super farmář.

Do turnaje se přihlásilo 9 účastníků v mladší kategorii (1. stupeň ZŠ), pro něž je turnaj primárně určený, a 5 soutěžících ve starší kategorii (2. stupeň ZŠ), který jsme na zkoušku zkusili přidat hned v rámci našeho prvního klání.

Kromě vytouženého diplomu a drobných sladkých odměn, čekala na ty nejúspěšnější i nějaká pěkná věcná cena. A že bylo, po jejich mnohdy úmorném boji s vlky a liškami, z čeho vybírat. Společnost Pygmalino s. r. o. nám pro děti věnovala různé deskové hry a foukací fixy.

Mladší děti byly losem rozděleny ke stolům a utkaly se společně o postup do finálového kola. Vzhledem k menšímu počtu účastníků jsme nakonec volili verzi po třech soutěžících v základním kole s postupem vítěze a soutěžícího, který skončil na druhém místě. Tři postupující dvojice se pak společně popraly v rámci jednoho velkého finále. Pro čtyři nejlepší byly připraveny diplomy a věcné ceny, pátého finalistu jsme obdařili symbolicky pytlíkem bonbonů.

Starší účastníci hráli vzhledem k počtu všichni najednou, ale dvoukolově. Rozhodovalo tedy o konečném umístění jejich pořadí v obou kolech soutěže.

Běžný je pro vítěze mladší kategorie i postup do krajského kola. V rámci Ústeckého kraje se ale turnaje teprve začínají rozjíždět, je tedy škoda, že letos to nevyjde a naším školním kolem končíme.  Kdo ví, třeba se v příštích letech zadaří.

Pro nás všechny to bylo příjemně strávené odpoledne u her, které nás baví a společnosti Pygmalino, s. r. o. musíme poděkovat, za tu třešničku na dortu v podobě odměn, které dětem do hraní vženou takovou tu správnou soutěživost a radost z úspěchu.
 
Za Dům dětí a mládeže, Jaroslav Černý, pořadatel turnaje