Klondyk 2024

Letní tábor Klondyk letos proběhne v termínu 27. července - 10. srpna 2024. Tábor je zálesácký, určený dětem a mládeži ve věku cca 7 - 14 let (jiný věk pouze po dohodě s hl.vedoucím), kteří mají rádi přírodu, rádi hrají hry a není pro ně problém vydržet dva týdny nejen bez rodičů, ale i bez elektřiny, počítače, pohodlné postele a jiných běžných "vymožeností" domova. Táborová základna se nachází v nejsevernějším bodě Česka nedaleko osady Severní u Lobendavy. V jejím okolí jsou pouze rozsáhlé lesy a louky a vzhledem k odlehlosti hustšího osídlení a blízkosti státních hranic zde není žádný turistický ruch a noční obloha se díky chybějícímu světelnému znečištění chlubí miliony hvězd běžně neviditelných. Kouzlo tohoto romantického místa umocňuje bohaté množství potůčků a vodních pramenů a nedaleký zatopený lom. Účastníci budou ubytováni ve dvoumístných podsadových stanech na postelích s molitanovými matracemi. Spí se ve vlastních spacích pytlích. Hlavní náplní tábora je naučit děti samostatnosti, odvaze, zručnosti a týmové spolupráci. Kromě koupání a rutinních celodenních činností zajišťujících chod tábora je stěžejním bodem programu celotáborová hra družin obohacená o menší hříčky během dne, cesta za pokladem, ale i obchodování s Klondykskými dolary. Mj, se zde každoročně v první polovině srpna objevuje zlato a drahé kamení.

Odjezd na tábor: v sobotu 27.7.2024 v 10:00h. z Krčínovi ulice za Billou-Krásné Březno v 10:00h., sraz účastníků je v 9:45h., parkovat můžete na přilehlém parkovišti před Billou, Kikem, Rossmannem
Předpokládaný příjezd: v sobotu 10.8.2024, na stejné místo-Krčínova ulice za Billou v Krásném Březně okolo 17:00h.

Hlavní vedoucí: PaedDr. Jan Eichler, reditel@ddmul.cz
administrativa: Barbora Pencová, prirodoveda@ddmul.cz

Název Klondyk 2024
Termín konání 27.07.2024 10:00 - 10.08.2024 17:00