Novinky

Volná místa v tvořivých kroužcích

18.09.2020 Tvořivá a keramická dílna nabízí poslední volná místa v tvořivých kroužcích. Pro zájemce o tvoření z keramické hlíny jsou otevřeny kroužky keramiky, ve kterých se naučí základům práce s keramickou hlínou, naučí se modelovat, zdobit engobou i glazurou. Děvčatům, které rády šijí nebo se tomu chtějí naučit, je určen kroužek Tvořivého šití. A pro ty děti, které chtějí například rodiče či kamarády překvapit vlastnoručně upečeným zákuskem nebo dobrou a zdravou večeří, je otevřen kroužek Muffinka.

Modelář 2 - otevřen

12.09.2020 Oddělení techniky DDM otevřel nový kroužek pro kluky a holky. Pokud tě zajímají auta, lodě, letadla na dálkové ovládání a chceš si je sám postavit, tak je tento kroužek určen právě pro tebe :-)

MALÝ VOLTÍK

12.09.2020 Oddělení techniky DDM otevřel nový kroužek pro kluky a holky. Pokud tě zajímá elektronika, elektrické obvody a chceš si je sám zapojit, tak je tento kroužek určen právě pro tebe :-)

Kroužky keramiky pro děti

11.09.2020 Keramická dílna DDM otevírá od září kroužky a kurzy keramiky pro děti od 6 let. V průběhu školního roku se děti naučí pracovat s keramickou hlínou, osvojí si základy modelování a vytváření keramických objektů, naučí se výrobky zdobit engobou i glazurou. Vytvořené výrobky pak určitě potěší nejen je, ale i jejich rodiče. V průběhu školního roku se pak mohou zúčastňovat připravovaných akcí, výletů. exkurzí a táborů zaměřených nejen na keramiku.
Kroužky vedou zkušené lektorky.
Keramická dílna je vybavena všemi potřebnými pomůckami a materiálem. Dětem stačí jen chuť tvořit a také trochu trpělivosti :).

Klub konverzace v anglickém jazyce

11.09.2020 Pro děti 3. - 5. třídy ZŠ, které se chtějí zdokonalit v anglickém jazyce je opět připraven Klub konverzace v anglickém jazyce. Přihlásit se lze na našich stránkách nebo na recepci DDM. Pro členy všech kroužků domu dětí je klub zdarma.

Polytechnické kroužky pro děti všech věkových kategorií

11.09.2020 Nově zařazujeme do nabídky "řemeslné kroužky". Děti se během kroužku seznámí s různými materiály (dřevo, kov, plasty, textil, kůže, sklo, porcelán, Paracord, drátky, Pedig apod.), nářadím na jejich opracování a technikami finálních úprav. Podle věkových kategorií a předchozích zkušeností budou starší děti pracovat i s elektrickým ručním nářadím, využívat techniky smaltu nebo leptu skla.

MUSICAL SCHOOL - NÁBOR 2020/2021

10.09.2020 MUSICAL SCHOOL - ŠKOLNÍ ROK 2020 - 2021

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH AKTIVIT

RÁD/RÁDA ZPÍVÁŠ - TANČÍŠ - HRAJEŠ?

Nebojíš se ukázat co v tobě je?
Tak neváhej a přidej se k nám...
Staň se hvězdou a zažij jedinečnou show na divadelních prknech :-)

Tešíme se právě na Tebe...

ELEKTRONICKÁ DÍLNA

10.09.2020 Kroužek Elektronická dílna seznámí děti s elektronikou, funkcí el.součástek, sestavování vlastních funkčních celků nebo opravit ty pokažené. Přístup lektora je individuální, podle znalostí a zkušeností dítěte. Tak i "druhák" může pracovat na náročnějších věcech, než začínající "osmák". Proto se neobávejte rozdělení do skupin podle věku.

24. 9. 2020 - ČESKO – RUSKÝ DEN

10.09.2020 Dovolujeme si Vás pozvat na akci ČESKO – RUSKÝ DEN, která se koná u příležitosti oslav 1030 let založení partnerského města Vladimir. Akce proběhne ve čtvrtek 24. 9. 2020 v čase 16,00 – 20,00 hodin v Atriu Magistrátu města Ústí nad Labem.
Těšíme se na společné setkání

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

09.09.2020 Technický klub přichází s další novinkou v široké nabídce kroužků ústeckého DDM. Je jí kroužek Mladý záchranář, ve kterém se děti budou moci realizovat a rozvíjet v široké škále aktivit, ať už z oblasti zdravovědy, techniky, logiky nebo fyzické přípravy a tréninku obratnosti. K tomu si najdou nové kamarády, užijí spoustu legrace a poznají práci záchranářů všech složek IZS.

Nový kroužek - Teraristika

09.09.2020 Oddělení přírodovědy má pro letošní rok připraven nový kroužek. Pokud tě zajímá chov terarijních zvířat, tak je tento kroužek určen právě pro tebe :)

Novinka v kroužcích pro děti od 3 do 6 let

08.09.2020 Kroužek rozvíjející matematickou gramotnost a logiku již u dětí "školkového" věku zahajuje svou činnost 24.září od 15 do 16hod. v prostoru Technického klubu, Hoření 13, Ústí nad Labem (v povědomí jako budova UJEP).

Vyhlášení soutěže - letní kočičí malování

02.09.2020 V sobotu 12. září 2020 v 11.00 hod. proběhne v Marty kočičí kavárně vyhlášení prázdninové výtvarné soutěže. Na autory deseti vybraných obrázků čekají odměny. Pozvánky obdrží SMS nebo emailem.
Jejich obrázky budou vystaveny v kavárně. Ostatní autoři si mohou obrázky vyzvednout do konce září v kavárně.
Všem, kteří se soutěže zúčastnili děkujeme. Vybrat oceněné obrázky nebylo vůbec lehké.

09. 09. 2020 - Den otevřených dveří v DDM

01.09.2020 Ve středu 9. září 2020 v čase od 16.00 do 18.00 hod. zveme všechny zájemce z řad dětí i jejich rodičů na tradiční akci "Začínáme nanečisto". Přijďte se seznámit s nabídkou zájmových kroužků, které jsme připravili na školní rok 2020/21.
Vyzkoušet si můžete práci na PC, modelování v keramické dílně i turistické dovednosti. Představí se vám kroužek zumby, mažoretky a nový kroužek "Děti na startu".Dále taneční škola Marverci, škola stepu, oddíl roztleskávaček a Musical school. Navštívit můžete zoo koutek.Seznámit se pak i s nabídkou dalších činností např. předškolního oddělení, hudebních kroužků, tělovýchovy, kroužků muzikálového zpěvu a dalších.
V případě zájmu se můžete ihned do uvedených kroužků a kurzů přihlásit.

Při příznivém počasí na účastníky čeká i opékání buřtů.

Nabídka vzdělávacích kurzů

28.08.2020 Nejen pro pedagogické pracovníky jsou připraveny na následující měsíce vzdělávací kurzy. Podívejte se jaké...

Kreativní kroužky pro děti

26.08.2020 Tvořivá a keramická dílna DDM připravila v letošním školním roce tvořivé kroužky pro všechny šikovné děti, které rády tvoří. V kroužku Tvořivá dílna se naučí novým výtvarným technikám a připomenou si i ty, které již znají. Naučí se, že i ze starých a zdánlivě nepotřebných věcí, lze vyrobit zajímavý dárek či dekoraci. Čeká je tvoření na big shotu, malování na textil, hedvábí i sklo, vyrobí si svíčku i např. mýdlo....
Pro děvčata je připraven kroužek Tvořivého šití. Zde se naučí šít nejen v ruce, ale i na šicím stroji. čekají na ně krásné látky, ze kterých vytvoří textilní dekorace. Zdatnější malé švadlenky si pak mohou "spíchnout" i něco na sebe a svým vlastnoručně ušitým modelem překvapit rodiče i kamarádky.

Letní kočičí malování - soutěž pro děti

28.06.2020 Pro všechny děti, které mají rády kočičky a navíc rády kreslí a malují, je připravena prázdninová výtvarná soutěž. Navštivte Marty kočičí kavárnu v Bělehradské ul.v Ústí n.L. (https://martykocici.webnode.cz/) a namalujte či nakreslete jednu z přítomných kočiček. Obrázek pak odevzdejte do 31.8.2020 do kavárny či na recepci DDM Ústí n.L. Deset nejlepších obrázků bude vystaveno v kavárně a na autory čeká odměna. Nezapomeňte na obrázek uvést jméno, věk a kontakt.
Kreslit můžete doma, ale i v kavárně, kde jsou k dispozici čtvrtky, pastelky a tužky.
Těšíme se na obrázky, přejeme sluníčkové léto a krásné kočičí malování :).

Pozvánka na výstavu

27.06.2020 Tvořivá a keramická dílna DDM zve všechny zájemce, kteří chtějí vidět, jak to vypadá "V sedmém nebi" na tradiční prázdninovou výstavu výtvarných a keramických prací do galerie hradu Střekov. Výstava bude probíhat až do 30. července 2020 a otevřena je dle otevírací doby hradu. Vstup na výstavu je volný a kromě mnoha andílků a víl, které jsou zde vystaveny, si můžete vyrobit andílka vlastního či zanechat autorům výstavy na připravené ploše nějakého vlastnoručně namalovaného :).

Provoz DDM a schvalování přihlášek o letních prázdninách.

26.06.2020 O letních prázdninách neprobíhají pravidelné zájmové útvary a s tím souvisí i omezení činnosti Domu dětí a mládeže.

Závěrečná zpráva - turnaj v deskové hře Super farmář

09.06.2020 V úterý 9. června 2020 odpoledne proběhl v prostorách Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem 1. ročník turnaje v deskové hře Super farmář.

Technický klub při DDM a ZpDVPP, Ústí nad Labem, p.o.

08.06.2020 Při DDM v Ústí nad Labem nově vzniká Technický klub. Již tak pestrá nabídka volnočasových programů DDM, doposud zaměřená zejména humanitním a uměleckým směrem, se tak rozšiřuje o nabídku technických kroužků a otevřených dílen. Naše město Ústí nad Labem, kdysi velmi významné průmyslem a technickými obory, tak získává šanci přitáhnout zájem dětí a mládeže o techniku a vychovat si budoucí experty v oblastech moderní techniky.

muzikál KRÁSKA a ZVÍŘE

24.05.2020 VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ MUZIKÁLU KRÁSKA A ZVÍŘE BUDOU PŘESUNUTA NA PODZIM 2020 - JIŽ ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU V PLATNOSTI - O TERMÍNECH VÁS BUDEME INFORMOVAT

MUZIKÁL POMÁDA - KONKURZ

19.05.2020 MUSICAL SCHOOL vyhlašuje konkurz na obsazení hlavních i vedlejších rolí, taneční a pěvecké company do muzikálu Pomáda, který připravujeme na nový školní rok 2020/2021...

Konkurz proběhne 16. 6. 2020 od 16,00 hodin v kinosále Kultrurního domu v Ústí nad Labem

Konkurz bude mít 3 kola:
1/ tanec, tudíž pohodlné taneční oblečení a obuv, společná choreografie
2/ zpěv - libovolná píseň + píseň z Pomády dané role
3/ herectví - dialog či monolog ze scénáře dle role

Těšíme se na Vás

SPUŠTĚNO přihlašování do ZÚ pro šk. rok 2020/21

15.05.2020 Nabídka zájmových kroužků a kurzů na nový školní rok 2020/21 a možnost přihlašování jsou od dnešního dne zvolna spouštěny. Prosím, berte na vědomí, že některé kroužky a kurzy budou teprve doplněny v nadcházejících dnech a týnech - sledujte tedy pravidelně aktualizovanou nabídku.

Informace pro rodiče a účastníky zájmového vzdělávání v DDM

05.05.2020 Na základě rozhodnutí MŠMT obnovujeme pravidelnou zájmovou činnost v DDM Ústí nad Labem od pondělí 11. května 2020. Bližší informace a podmínky činnosti kroužků a kurzů budou zasílány všem účastníkům na kontaktní emaily. Pro informaci zveřejňujeme též materiál vydaný MŠMT, "Ochrana zdraví a provoz středisek volného času v období do konce školního roku 2019/2020".

Informace účastníkům zájmového vzdělávání

08.04.2020 Vážení rodiče, vážení účastníci našeho zájmového vzdělávání.
Velmi si vážíme toho, že jste si vybrali zájmové a vzdělávací aktivity našeho zařízení. Vzhledem k současnému stavu, kdy dle nařízení vlády nemůžeme kroužky a kurzy provozovat, bychom vám rádi nabídli možnosti náhrady.

OMEZENÍ PROVOZU DDM - KORONAVIR

11.03.2020 Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu se s definitivní platností ruší od dnešních 18:00 hodin (10. března) DO ODVOLÁNÍ veškeré zájmové kroužky a akce DDM včetně divadelních přehlídek, sportovních soutěží a dalších otevřených akcí. SLEDUJTE PROSÍM TENTO PŘÍSPĚVEK. Děkujeme za pochopení.

ZMĚNA TERMÍNŮ - Výtvarná soutěž NAŠE MĚSTO

10.03.2020 Dům dětí a mládeže vyhlašuje 27. ročník výtvarné soutěže Naše město.

ZRUŠENO - Zlatý list - krajské kolo

09.03.2020 V sobotu 18. dubna 2020 proběhne v Ústí nad Labem krajské kolo 48. ročníku přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list.

Důležité upozornění pro rodiče ke koronaviru

02.03.2020 Vážení rodiče a účastníci zájmového vzdělávání v DDM. Věnujte prosím pozornost následující zprávě týkající se prevence šíření koronaviru.

Barevná dílna 2020

26.02.2020 Chcete, aby vaše dítě prožilo zajímavé a tvořivé prázdniny? Nabízíme poslední volná místa na letním pobytovém táboře Barevná dílna - Štědronín, v termínu 2. - 14. 8. 2020. Více informací v článku nebo na www.barevnadilna.cz

Zážitkový tábor s věděcko-technickýcm zaměřením

14.02.2020 EXPEDICE BADATELŮ 2020 - příměstský tábor na 12 dní !
Jedinečný tábor s vědecko-technickýcm zaměřením, který je výzvou pro všechny zvídavé děti, které zajímá současný, moderní svět plný techniky, kterým jsou obklopeny.

29.2.2020 Malované polštářky

03.02.2020 Další z kreativních víkendů s lektorkou Luckou tentokrát zaměřený na malbu na textil. Připraveny jsou bílé bavlněné povlaky na polštářky ( vel. 40 x 40 cm, všitý zip). Malovat můžete dle vlastní fantazie, vyrobit si šablonku nebo použít šablony připravené. K dispozici jsou kromě šablon barvy a kontury na textil. Po zažehlení lze povlaky na polštářky prát. Zájemci si mohou doobjednat výplň do polštářku v ceně 50,-Kč (nutno objednat předem!). Přihlášení online na www.ddmul.cz nebo emailem na keramika@ddmul.cz, platba převodem na základě potvrzené přihlášky nebo na místě v den akce. Bližší info: Mgr. Jana Stoicová, keramika@ddmul.cz

Pololetní a jarní prázdniny

21.01.2020 V pátek 31. ledna 2020 jsou pololetní prázdniny,na které navazuje týden jarních prázdnin pro okres Ústí nad Labem ( 3. - 7.2.). V toto období neprobíhá v našem DDM pravidelná zájmová činnost. Připravena je však nabídka akcí a příměstských táborů. Některé zájmové kroužky budou mít svá soustředění,a to jak výjezdová, tak i krátkodobá v DDM. O pololetních prázdninách se stále můžete hlásit na akci "Zimní hýbání, malování a muzicírování". Více o všech akcích naleznete na našich stránkách.

Nový kroužek Geocachingu

20.01.2020 GEOCACHING s Martinem nově v ústeckém DDM!

Otevíráme kytaru pro začátečníky!

10.01.2020 Pro velký zájem otevíráme od pololetí kytarový kroužek pro úplné začátečníky!

25.1. Kreativní víkend- hodiny

09.01.2020 První kreativní víkend v roce 2020 bude věnován technice krakelování. Touto technikou si ozdobíte funkční hodiny. Hodiny jsou vyrobeny z překližky, součástí jsou i hodinové strojky. Kromě krakelování můžete zdobit i nalepování částí ubrousků či rýžového papíru. Tvary hodin jsou různé (viz obrázky), Přihlášky buď online na našich stránkách nebo na email keramika@ddmul.cz. Platba převodem nebo v hotovosti na místě.

KOUZELNÁ ZAHRÁDKA

06.01.2020 Pro malé zahradníčky se od února otevře nový zájmový kroužek KOUZELNÁ ZAHRÁDKA. Co se na něm bude dít?...

Vánoční prázdniny

07.12.2019 Od 23. prosince 2019 do 3. ledna 2020 probíhají vánoční prázdniny. Přejeme všem klidné vánoční svátky a těšíme se na vás v roce 2020 od pondělí 6. ledna 2020.

Tai čchi čchuan II.

06.12.2019 Od ledna otevíráme pokračovací kurz tradičního čínského umění tai čchi s lektorem Petrem Švarcem Golubovičem. Přihlašování již nyní na našich stránkách.

Kurzy točení na hrnčířském kruhu

06.12.2019 Od ledna 2020 otevíráme další kurzy točení na hrnčířském kruhu. Kurzy jsou určeny pokročilým uchazečům i úplným začátečníkům. Přihlašování na našich stránkách u vybraného kurzu.

29.10. - 30.10. Podzimní prázdniny

20.10.2019 O podzimních prázdninách (29. a 30.10.2019) neprobíhá pravidelná zájmová činnost. Děti však mohou využít bohaté nabídka akcí, které jsme pro ně připravili:
29.10.- akce předškolního oddělení s názvem "Podzimky s prťaty",
30.10. - akce předškolního oddělení pro děti "Podzimní malování a muzicírování"
Na oba prázdninové dny se mohou děti přihlásit i na zajímavé výlety, připraven je podzimní příměstský tábor, podzimní Inline tábor a další akce. Na všechny akce je třeba se předem přihlásit. Bližší informace naleznou zájemci u jednotlivých akcí na našich stránkách.

16.11.19 Kreativní víkend - vánoční ozdoby

20.10.2019 Další z kreativních víkendů je tentokráte připravený na téma Vánoc. Zdobit budeme vánoční ozdoby - plastové koule o průměru 8,5cm. Pomocí akrylové barvy, strukturních past a motivů domečků či zimní krajiny na rýžovém papíru si můžete vytvořit originální ozdoby na váš vánoční stromek. K dispozici budou i stužky a mašličky. V ceně je zahrnut veškerý materiál pro zdobení šesti kusů ozdob. S sebou malé ostré nůžky.
Děti se mohou zúčastnit pouze v doprovodu rodičů!

Muzikál Matilda - Naposledy!

02.10.2019 Zveme Vás na poslední představení muzikálu Matilda.
V pondělí 4.11. od 18 hod. v kinosále Domu kultury.
Nepropásněte poslední šanci a přijďte podpořit mladé talenty z DDM. Vstupenky jsou k zakoupení na vrátnici DDM nebo na místě před představením.
Těšíme se na Vás!

Oddělení Přírodovědy

01.10.2019 volná místa

NOVINKA - Z POHÁDKY DO POHÁDKY - divadelní soubor

20.09.2019 NOVINKA - Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Pro děti ve věku 7 - 14 let.

Divadelní soubor - divadelní průprava, základy loutkoherectví, práce s maňásky a loutkami, práce s rekvizitou, návrh a výroba rekvizit, divadelních kulis, rozvoj fantazie, mluveného slova a kreativní činnosti.

Lektor Markéta Poláková dlouhodobě spolupracuje s loutkovým divadlem "Na nitích" divadla Karla Matěje Kopeckého.

Začínáme 26. 9. 2019 - 16,00 - 17,30.

Klub mladých debrujárů

19.09.2019 Jediný klub AMD ČR v Ústeckém kraji posiluje svou členskou základnu!Pokud máš rád vědu, techniku, chemii nebo ekologii, rád zkoumáš a objevuješ, přijď mezi nás.
Staň se i ty "pokušitelem" přírodních věd a zákonů.

Volná místa v kroužcích Tvořivé a keramické dílny

17.09.2019 Pro všechny tvořivé děti, které se rády učí novým výtvarným technikám nabízíme volná místa v kroužcích Tvořivá dílna a Tvořivé šití. Tvořivá dílna je určena dětem od 8 let. Na děti čekají známé i nové výtvarné techniky - modelování z fima, práce s papírem, pletení z pedigu, découpage, malování na sklo, 3D obrázky, textilní techniky - batika, malování na hedvábí .. Tvořivé šití je pro děti od 10 let. Šít se bude v ruce i na šicích strojích. Přijďte si vyrobit originální doplňky, textilní hračky i dekorace.

Nové kluby pro děti

14.09.2019 Od října 2019 začnou v našem domě dětí pracovat nové kroužky - kluby, které jsou zaměřeny na deskové hry, cizí jazyk, čtenářské dovednosti a badatelství. Bližší informace zde budou postupně zveřejňovány. Kluby jsou určeny dětem a budou zcela zdarma.

NOVINKA - kurz točení na kruhu pro začátečníky

10.09.2019 Nový kurz točení na hrnčířském kruhu pro začátečníky.
Základy zpracování hlíny, centrování, vytáčení jednodušších tvarů, uchacení, zdobení glazurou, engobou. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky, kteří se chtějí seznámit s tímto tradičním řemeslem a naučit se jeho základům. Každý z účastníků má k dispozici svůj hrnčířský kruh.
Pozvánku na první lekci obdržíte emailem. Kurz obsahuje 12 dvouhodinových lekcí. cena je 1.200,-kč.

Konference EVVO Ústeckého kraje 2019

29.08.2019 Již po několikáté si pro vás Ústecký kraj ve spolupráci s Domem dětí a mládeže připravil konferenci EVVO. Letos se poprvé celá akce koná v prostorách DDM a to v úterý 10. 9. 2019. Přednášky budou probíhat v divadelním sále a workshopy jako vždy, v našich učebnách. Zahájení konference je od 9:00 hod., předpokládaný konec kolem 11:30 hod., workshopy jsou připravené od 12:00 - 14:00 hod. Po absolvování celé konference i s workshopy účastníci obdrží certifikát.
Součástí konference je ocenění "Lipová ratolest", pokud víte o někom, kdo by si cenu zasloužil, prosím o návrhy do uvedeného emailu viz níže.
Z workshopů máme pro vás připraveno: tvoření krmítek pro drobné ptactvo, vazbu lučních květin, využití Fíhy Dýhy, drobné dekorace z pedigu, tvoření z podpalového dřeva a zdravé svačinky do škol. Všechna stanoviště jsou otevřená a nemusíte se na ně zvlášť přihlašovat.
Akce je určena zejména koordinátorům EVVO pracujících na školách a školských zařízení Ústeckého kraje a dále zástupcům neziskových organizací působících v oblasti ekologické výchovy na území Ústeckého kraje, veřejnosti.
Přihlašovat se můžete na emailu: evvo@ddmul.cz

14.9.2019 Kreativní víkend

02.08.2019 Kreativní víkend je tentokrát zaměřen na zdobení dřevěného rámečku, do kterého si vyrobíte strom vaší rodiny, kamarádů či přátel. Budete mít tak originální dárek či dekoraci .Tvořit budeme pomocí akrylových barev, polotovarů dřevěných výkrojů a přízdob a barevných papírů.
Přijďte prožít tvořivé dopoledne do výtvarného ateliéru.
Přihlásit se můžete online nebo emailem na keramika@ddmul.cz.

TV reportáže z akcí DDM

30.06.2019 Víte, že na akcích DDM pravidelně natáčí Regionální televize? Všechny reportáže můžete shlédnout pohromadě na našich stránkách a nové stále doplňujeme. Mrkněte se do menu pod záložku Galerie - Jsme v televizi nebo klikněte na odkaz ve článku.

Jak se žilo ve středověku - výstava prací

19.06.2019 Letní výstava Tvořivé a keramické dílny DDM Ústí nad Labem je již tradičně ke shlédnutí v galerii hradu Střekov po celý měsíc červenec. Letošní výstava se svým tématem připojuje k oslavám výročí 700 let od první zmínky o hradu Střekov. Přijďte se podívat, jak si představují členové této dílny život ve středověku. Výstava je přístupná v době otvíracích hodin hradu a vstup je volný.

Premiéra muzikálu Matilda

22.05.2019 Rádi bychom vás pozvali na premiéru muzikálu Matilda
Dne 17. června 2019 v 17:00 v kinosále Domu kultury uvidíte výsledek celoroční přípravy dětí, mládeže ale i dospělých z DDM.
Vstupenky jsou již v prodeji na vrátnici DDM.
Těšíme se na vaši návštěvu.

Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže NAŠE MĚSTO

16.05.2019 Zveme vás na slavnostní vyhlášení výsledků 26. ročníku výtvarné soutěže Naše město. Více informací v příspěvku.

11. 5. 2019 Plstěné šperky z big shotu

11.05.2019 Další z kreativních víkendů tentokrát zaměřený na výrobu textilních šperků (broží a náhrdelníků) pomocí vyřezávacích šablon a big shotu. Nemusíte umět šít, stačí jen trocha trpělivosti a nebát se vyzkoušet něco nového. Tvořit budeme z barevných plstí, zdobit kamínky, korálky. knoflíčky za pomoci lepidla na textil. Vyrobíte si krásný náhrdelník k letním šatů a brož.
Lektorkou bude opět paní Lucie Medonosová.
přihlášky online nebo na keramika@ddmul.cz. Platba převodem nebo v hotovosti na akci.
Inspirace pro vaše tvoření zde bude vložena.

Muzikál DRACULA - repríza 25. 6. 2019 - 18,00 hodin

03.05.2019 Srdečně Vás zveme na reprízu muzikálu

DRACULA

který vznikl v rámci pravidelné zájmové činnosti dětí a mládeže v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem.

25. června 2019 v 18:00 hodin

Dům kultury - kinosál
Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Vstupné 70,- Kč
Délka představení cca 120 minut + 30 minut přestávka.
Celé představení hrají a zpívají děti a mládež ve věku od 12 let.

Předprodej vstupenek od 13. 5. 2019 na recepci DDM.

Muzikál DRACULA - repríza pro školy 24. 6. 2019 - 10,00 hod

03.05.2019 Srdečně Vás zveme na reprízu muzikálu

DRACULA

který vznikl v rámci pravidelné zájmové činnosti dětí a mládeže v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem.

24. června 2019 v 10:00 hodin

Dům kultury - kinosál
Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Vstupné 40,- Kč
Délka představení cca 120 minut + 30 minut přestávka.
Celé představení hrají a zpívají děti a mládež ve věku od 12 let.

Rezervace na e-mailu: dcm@ddmul.cz

MUSICAL SCHOOL - ŠKOLNÍ ROK 2019 - 2020

03.05.2019 MUSICAL SCHOOL - ŠKOLNÍ ROK 2019 - 2020

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH AKTIVIT

RÁD/RÁDA ZPÍVÁŠ - TANČÍŠ - HRAJEŠ?

Nebojíš se ukázat co v tobě je?
Tak neváhej a přidej se k nám a podílej se na připravovaném muzikále KRÁSKA A ZVÍŘE

Staň se hvězdou a zažij jedinečnou show na divadelních prknech :-)

Přihlašování od 15. května 2019 na www.ddmul.cz

Tešíme se právě na Tebe...

Výsledky soutěže - Zlatý list

13.04.2019 V sobotu 13. dubna 2019 proběhlo v Ústí nad Labem krajské kolo 47. ročníku přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list.

Velikonoční prázdniny 18. - 22. 4. 2019

11.04.2019 O velikonočních svátcích a prázdninách v termínu 19. - 22. dubna 2019 neprobíhá pravidelná zájmová činnost. Děti mohou využít nabízené akce, které jsou na tyto dny pro ně připraveny. Více informací naleznete na našich stránkách nebo přímo v DDM. Děkujeme za pochopení.

Muzikál DRACULA

31.03.2019 Srdečně Vás zveme na premiéru muzikálu

DRACULA,

který vzniká v rámci pravidelné zájmové činnosti dětí a mládeže v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem.

23. dubna 2019 v 18:00 hodin

6.3. Kreativní víkend - jarní dekorace

17.03.2019 Přijďte si vyrobit jarní dekoraci na váš stůl či balkon. Na povrchu dřevěné bedýnky vytvoříme efekt krakelování, kdy za pomocí speciálního laku a dvou kontrastních barev vznikají zajímavé trhlinky. Do takto připravené bedýnky naaranžujeme jarní dekoraci tvořenou z hrnkové kytičky, zelených větviček a přízdob.
Kurz vede opět paní Lucie Medonosová. Přihlásit se můžete online nebo na keramika@ddmul.cz.

9.2. - kreativní víkend - ubrousková technika

15.01.2019 Kreativní sobota určena všem zájemcům, kteří rádi tvoří a chtějí si vyzkoušet něco nového. Ubrousková technika slaví svůj návrat. je vylepšená o mnoho "vychytávek" a možností. Na krabičce si učástníci vyzkouší patinování a 3d dekorace. Veškerý materiál je v ceně. Na kurzu je možnost i dokoupení drobného materiálu.

Zlatý oříšek 2018

09.01.2019 Mladý klavírista Vladimír Kuželka z našeho kraje slaví vítězství v celorepublikovém kole soutěže.

Tai čchi čchuan

08.01.2019 Koncem ledna 2019 bude opět otevřen kurz tradičního čínského umění Tai čchi čchuan s lektorem Petrem Švarcem Golubovičem.
Přihlásit se lze on line na našich stránkách nebo osobně na recepci DDM.

Sváťovo dividlo

03.01.2019 První pohádka v roce 2019 se uskuteční v sobotu 26. 1. v 16 hodin.

Literární Ústí - sborník vítězných prací

11.12.2018 Předání cen a diplomů úspěšným autorům již 16. ročníku oblíbené literární soutěže pro žáky 2. stupně základních škol a žáky středních škol se uskutečnilo v úterý 11. prosince 2018 na Lidickém náměstí v rámci Dne s první republikou.

Nové kurzy od ledna a února 2019

11.12.2018 Již nyní se můžete přihlásit do nových kurzů Tvořivé a keramické dílny:
druhý týden v lednu 2019 zahajují kurzy točení na hrnčířském kruhu; od února pak kurzy šití. Více informací naleznete na našich stránkách u příslušného kurzu.

Den otevřených dveří

25.09.2018 Zveme vás na Den otevřených dveří do našeho nového detašovaného pracoviště DDM Ústí nad Labem - Chabařovice

Sváťovo dividlo - Povídání o pejskovi a kočičce

17.09.2018 První pohádka v tomto školním roce se uskuteční v sobotu 22. 9. 2018 v 16 hodin.

Tvořivé šití - nový kroužek pro děti

17.09.2018 Tvořivá a keramická dílna připravila pro tento školní rok nový kroužek pro děti od 10 do 16 let. Tvořivé šití je určeno těm zájemcům, kteří rádi vyrábí, tvoří a nebojí se vzít do ruky jehlu a nůžky. Na kroužku si postupně vytvoří textilní dekorace, doplňky i hračky. Šít se bude z různých textilních materiálů a to jak v ruce, tak i na šicím stroji.

MUSICAL SCHOOL - NÁBOR DO MUZIKÁLŮ - ZAHÁJENÍ KROUŽKŮ

06.09.2018 NÁBOR DO MUZIKÁLŮ
zpěv - tanec - divadlo

Rád - ráda zpíváš, tančíš nebo hraješ divadlo?
Hledáme právě tebe...

muzikál AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ - zahájení 11. 9. 2018 - 16,00 - 18,00
muzikál DRACULA - zahájení 10. 9. - 16,00 - 20,00


20.10.2018 - Vánoční dekorace

01.09.2018 Česko - německý workshop pro mládež a pedagogické pracovníky v rámci projektu:
Na stopě klimatu - česko - německý projekt o obnovitelných zdrojích energe
a environmentální výchově a vzdělávání dětí a mládeže.
Datum konání: sobota 20. 10. 2018
Název akce: Recyklace s vtipem aneb ze starého nové
Popis akce: Pojďte s námi vytvářet ze starého nové
V rámci připravených workshopů si každý účastník zkusí vytvořit zajímavé
výrobky, které potěší jeho či někoho blízkého.

Přijímáme nové členy!

27.08.2018 Přijďte si vyzkoušet nový muzikál.
V úterý od 16 - 18 hod. máte možnost přijít a společně si vyzkoušíme, jak se dělá americký muzikál.
Kroužek muzikálu pak probíhá od 18. září každé úterý (16 - 18 hod.) a pátek (16:30 - 18:30 hod.)
Těšíme se na Vás!

LT FANTOM DDM - 4. - 18. 8. 2018 - POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

25.07.2018 MUSICAL SCHOOL a HUDEBNÍ ODDĚLENÍ DDM

pořádají letní pobytový tábor v Jedlové pod Jiřetínem plný hudby, zpěvu, tance a kreativní činnosti.

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!

Vyzkoušíte si
- zpěv a divadelní tvorbu
- hru na různé hudební nástroje
- muzikálové tance

Přidejte se k nám a objevte svůj talent :-)

LT Španělsko 2018

14.07.2018 Vážení rodiče a přátelé,
dnes jsme v dopoledních hodinách s 3,5 hodinovým zpožděním všichni a v pořádku dorazili do Blanes, již jsme ubytovaní 😊

LT ŠPANĚLSKO 2018 - 3 VOLNÁ MÍSTA

30.06.2018 Letní tábor Španělsko 2018 v termínu od 13. - 22. července 2018 v Blanes. Cena tábora je 6.550,- Kč. V ceně je zahrnuto: doprava, ubytování ve velkých stanech s předsíní vybavených elektřinou, plná penze, pitný režim, pedagogický dozor, táborový materiál, pobytová taxa. Táboru se mohou zúčastnit i rodiče s dětmi.

DCM a MS hledá externí spolupracovníky

19.06.2018 Dance Center Marverci a Musical School hledá externí spolupracovníky pro školní rok 2018-2019

Výstava Tvořivé a keramické dílny

03.06.2018 Tradiční, již 21. ročník ročník,výstavy Tvořivé a keramické dílny DDM na hradě Střekov nese název "Léto u vody". Od 3. do 29. července si můžete prohlédnout práce členů keramických a výtvarných kroužků a kurzů v Galerii hradu Střekov.

Spouštění přihlášek do ZÚ na nový školní rok 2018/19

30.05.2018 Dnešním dnem zvolna spouštíme online přihlašování do kroužků. Můžete se začít přihlašovat prostřednictvím klientského centra nebo osobně na recepci DDM (nelze se přihlašovat telefonicky).

Prosím, mějte trpělivost. U některých kroužků mohou být přihlášky spuštěny až v příštím týdnu.

Děkujeme za pochopení.

Výtvarná soutěž NAŠE MĚSTO

11.05.2018 Vyhlášení výsledků a předání cen ve 25. ročníku výtvarné soutěži Naše město proběhne v Divadelním sále DDM v pondělí 4. června od 15:15. Všichni jste srdečně zváni.

MAMMA MIA! - 27. 6. 2018

11.05.2018 Srdečně Vás zveme na muzikál

MAMMA MIA!

který vzniká v rámci pravidelné zájmové činnosti dětí a mládeže v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem.

27. června 2018 v 18:00 hodin

Dům kultury - kinosál
Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Délka představení cca 120 minut.
Celé představení hrají a zpívají děti a mládež ve věku od 11 let.

Konkurz do nově připravovaného muzikálu

10.05.2018 Broadwayský muzikál Matilda od září v DDM
Přijďte na konkurz na celé obsazení od dětských rolí až po dospělé.
V pondělí 11.6. od 16 - 18 hod. na tanečním sále C306
Pod režií Olgy Sosové
Těšíme se na tebe!

Stepařská show znovu!!!

03.05.2018 ,,STEP-TIME aneb ze života herců"
Zveme vás na reprízu představení dne 30.5.2018 v 19:00 hod.
Uvidíte Broadwayskou show plnou tance, humoru, napínavého příběhu a mnoho dalšího...
Přijďte podpořit mladé talenty z DDM v našem divadelním sále.
Vstupenky na vrátnici DDM! (kapacita míst omezena)
Těšíme se na vás! :-)

KOUZELNÝ SVĚT - pohádkový muzikál

02.05.2018 Srdečně Vás zveme na reprízu pohádkového muzikálu

Kouzelný svět

25. června 2018 v 17:00 hodin

Dům kultury - kinosál
Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Vstupné dobrovolné
Délka představení cca 60 minut.

Zlatý list - krajské kolo

14.04.2018 V sobotu 14. dubna 2018 proběhlo v Ústí nad Labem krajské kolo 46. ročníku přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list.

Stepařská show v DDM!

03.04.2018 ,,STEP-TIME aneb ze života herců"
Zveme vás na slavnostní premiéru dne 12.4.2018 v 18:00 hod.
Uvidíte Broadwayskou show plnou tance, humoru, napínavého příběhu a mnoho dalšího...
Přijďte podpořit mladé talenty z DDM v našem divadelním sále za dobrovolné vstupné. Na závěr je připravená i ohnivá show.
Těšíme se na vás! :-)

Dům dětí a mládeže vystoupil s muzikálem Mamma Mia! v partn

30.03.2018 Dům dětí a mládeže vystoupil s muzikálem Mamma Mia! v partnerském městě Chemnitz

Dne 22. a 23. března se Musical School při DDM Ústí nad Labem účastnila 20. ročníku Chemnitzer Schul Theater Woche. Jedná se o divadelní festival školních souborů s postupem na zemské kolo. Partnerské město Chemnitz umožnilo ústecké muzikálové škole zakončit festival připravovaným muzikálem Mamma Mia!. Představení sklidilo velký úspěch.

MAMMA MIA! - PREMIÉRA MUZIKÁLU

19.03.2018
Srdečně Vás zveme na premiéru muzikálu

MAMMA MIA!


23. dubna 2018 v 18:00 hodin

Dům kultury - kinosál
Kulturní středisko města Ústí nad Labem
Vstupné 50,- Kč
Délka představení cca 120 minut.


Velikonoční prázdniny 29.3. - 2.4.2018

13.03.2018 O velikonočních prázdninách ve čtvrtek 29. března, v pátek 30. března a v pondělí 2. dubna ( státem uznané svátky) neprobíhají v DDM žádné pravidelné zájmové útvary a kurzy!

29.3.2018 Zelený čtvrtek v Růžové

06.03.2018 Exkurze pro děti do mýdlárny Rubens v Růžové u Děčína. Dozvíme se, jak se ručně vyrábí přírodní mýdla. Čeká nás výtvarná dílnička, kde si zkusíme vyrobit a nazdobit mýdla a plstěnou mýdlovou kuličku. Po návratu do DDM si vytvoříme jednoduché velikonoční dekorace. Příchod dětí 8.00 - 8.30 hod., volný odchod mezi 15:00 - 16:00 hod.
Doprava - zvláštním autobusem.Exkurze pro děti do mýdlárny Rubens v Růžové u Děčína. Dozvíme se, jak se ručně vyrábí přírodní mýdla. Čeká nás výtvarná dílnička, kde si zkusíme vyrobit a nazdobit mýdla a plstěnou mýdlovou kuličku. Po návratu do DDM si vytvoříme jednoduché velikonoční dekorace. Příchod dětí 8.00 - 8.30 hod., volný odchod mezi 15:00 - 16:00 hod.
Doprava - zvláštním autobusem.
S sebou: svačinu na celý den, ev. kapesné pro nákup v místní prodejničce.
Bližší info obdrží ještě každý přihlášený účastník na základě potvrzené přihlášky.
S sebou: svačinu na celý den, ev. kapesné pro nákup v místní prodejničce.
Bližší info obdrží ještě každý přihlášený účastník na základě potvrzené přihlášky.

20.3. CIK CAK SVĚTEM

01.03.2018 Komentované promítání cyklocestovatelského páru Zuzany a Zbyňka alias ZigZagCycling, kteří mezi lety 2016 a 2017 strávili 15 měsíců na cestě křížem krážem Eurasií (z Ústí nad Labem do Japonska a zpět). Na kole ujeli přes 19000 kilometrů a navštívili 27 zemí. O své zážitky z cesty se s Vámi podělí na připravované přednášce, která se uskuteční v úterý 20. března 2018 od 18.00 hod. v divadelním sále Domu dětí a mládeže.
Akce je zdarma.
Ev. vybrané dobrovolné vstupné bude použito na další cesty.

Nová kroužky inline bruslení

13.02.2018 Nové kroužky inline bruslení.

Hrátky se zvířátky R+D

06.02.2018 Nabízíme volná místa na kroužek pro rodiče a jejich děti u zvířátek, v ZOO koutku DDM.

Sváťovo dividlo

01.02.2018 V sobotu 10.2.2018 přijede do divadelního sálu DDM Sváťa s pohádkou Míša Kulička. Začátek v 16 hodin, jednotné vstupné 45 Kč, předprodej na recepci DDM.

TAI ČCHI ČCHUAN - nový kurz

25.01.2018 Pro všechny zájemce o tradiční čínské umění TAI ČCHI ČCHUAN otevíráme od 16. února 2018 další kurz.
Svým uvolněným a pomalým pohybem je TAI ČCHI ČCHUAN aktivitou přístupnou každému, bez ohledu na pohlaví a věk, nevyžadující sílu, ohebnost ani rychlost
Pravidelným cvičením se získává větší odolnost vůči nemocím, uklidňuje mysl, reguluje tělesnou hmotnost, pomáhá při chronických onemocnění.Při cvičení dochází k celkové vnitřní masáži těla, stimulaci vnitřních orgánů a zlepšení celkového krevního oběhu.
Cílem tradičního čínského umění Tai čchi Čchuan je nalézt harmonii nejen s vlastním tělem, ale i s ostatními lidmi a okolním světem.
přihlášky online v sekci kroužky nebo na recepci DDM.

DCM a MS hledá lektory

18.01.2018 Brigáda / praxe
hledáme lektory pro kroužky

GYMNASTICKÁ A POHYBOVÁ PRŮPRAVA - pro děti od 6 let
TANEČNÍ A GYMNASTICKÁ PRŮPRAVA - pro taneční teamy DCM

1. veřejné halové inline bruslení

03.01.2018 Komu se nechce čekat až do léta, může dorazit si zabruslit do haly na Střekově :-)