Novinky

Listopadový kreativní víkend

15.10.2021 Vánočně laděný kreativní víkend je připraven na sobotu 20. 11. 2021. Účastníci si mohou vytvořit originální girlandu z loupané břízy a přízdob. Přihlašování a bližší info naleznete v akcích.

Provoz DDM o podzimních prázdninách

12.10.2021 O podzimních prázdninách ve dnech 27. - 29.10.2021 neprobíhají schůzky kroužků a kurzů. Provoz recepce v budově DDM Velká Hradení 19 je do 16.30 hod.
Pro děti je však připraveno několik zajímavých celodenních akcí. Svá soustředění mají týmy aerobiku, muzikálová škola, kroužek Kamzíků vyjíždí na podzimní prázdniny ... Připraveny jsou aktivity jak pro školáky, tak pro malé děti. Více u jednotlivých akcí, kde se můžete i přihlásit. Bližší informace vám podají i naši pracovníci a na recepci DDM.

Dračí doupě - kroužek fantasy hry

06.10.2021 Chceš se stát neohroženým válečníkem, mocným kouzelníkem nebo nenápadným zlodějem? Ve světě Dračího doupěte jsi limitován jen svou fantazií a je jen na tobě, jestli skončíš jako slavný hrdina nebo uvnitř dračího chřtánu.

Pojď si zahrát nejoblíbenější českou fantasy RPG hru. Tvé rozhodnutí bude měnit průběh celého příběhu a dá mu nový rozměr.

RC modelář - nový kroužek

05.10.2021 Kroužek modeláře pro holky a kluky. Děti si vyrobí a sestaví funkční modely ovládané RC vysílačkou nebo tabletem. Sestavování letadel, aut a lodí s možností využití 3D tisku. Účast na soutěžích. Vhodné pro děti od 6let, začátečníky i pokročilé.

Tvorba webových stránek a youtuberství - nový kroužek

05.10.2021 V tomto kroužku získáte znalost tvorby webových stránek a aplikací, jež zahrnuje znalost HTML, css a Scriptu. Kroužek je zaměřen na úplné začátečníky bez znalosti programování, stačí když budete umět psát na klávesnici. V každé hodině probereme téma teoreticky a následně se bude realizovat prakticky. Během kurzu začneme pracovat na vlastních stránkách, podle vašeho vlastního návrhu a představ.

Reklamni tvorba, potisk a samolepky - nový kroužek

05.10.2021 Holky a kluci se naučí navrhnout a vyrobit samolepky nebo potisknout vlastní oděv či trička apod. To zahrnuje kreslení návrhu nebo úpravu již vytvořeného návrhu v grafických programech a nakonec i obsluhu řezacích a potiskových strojů.
https://www.ddmul.cz/krouzky/3388-reklamni-tvorba-potisk-a-samolepky

Podzimky s přírodovědou

04.10.2021 Tábor s přírodovědnou tématikou.
Středa 27. 10. - Interaktivní program v Zoo Ústí nad Labem i s obědem
Pátek 29. 10. - Program s ukázkou na cvičišti ZKO Chlumec u rybníka - bez oběda, s sebou velká svačina na celý den.
Ve zbylém čase se postaráme o naše zvířátka v DDM a něco drobného si vyrobíme :).
Pro oba dva dny platí:
volný příchod 8:00-9:00h.
volný odchod 15:00-16:00h.
Více info Bc. Barbora Pencová nebo Ing. Ingrid Vlčková

Nový kroužek OTEVŘENÁ TĚLOCVIČNA

04.10.2021 Vážení rodiče,

s příchodem sychravého počasí si Vás a Vaše děti dovolujeme pozvat do nového kroužku, ve kterém Vám bude k dispozici celá tělocvična s nejrůznějšími cvičebními pomůckami. Tělocvična je otevřená vždy ve středu a pátek od 9:00 hodin do 11:00 hodin a je jen na vás, jak dlouho zde vydržíte. Je možné si vybrat ze dvou cenových variant – 200 Kč (permanentka na 5 vstupů), nebo 400 Kč (permanentka na 11 vstupů). Doprovod má vstup zdarma.

Bližší informace jsou uvedeny v plakátu

Nabídka vzdělávacích kurzů

27.09.2021 Nejen pro pedagogické pracovníky jsou připraveny na následující měsíce vzdělávací kurzy. Podívejte se jaké...

Nový kroužek - keramika pro seniory

25.09.2021 Kurz keramiky pro seniory pod vedením zkušeného lektora. Přijďte se ponořit do tajů keramické hlíny, popovídat si, relaxovat a vyrábět. Vyzkoušejte terapeutické vlastnosti práce s hlínou.
K dispozici veškerý materiál a pomůcky. Výrobky, které vytvoříte, potěšíte sebe i své blízké.
Informace: Mgr. Jana Stoicová, 603851714, keramika@ddmul.cz
Přihlašování online na našich stránkách, emailem, osobně na recepci
Pozvánku na první schůzku obdržíte emailem.

Nový přidaný termín pro kroužek zvukařiny

22.09.2021 Pro velký zájem jsme připravili další termín zvukařského kroužku. Jedná se o úterky od 16 hodin.

Kroužky výuky na bicí

20.09.2021 Pro děti, dospělé, začátečníky i pokročilé.

Klub konverzace v anglickém jazyce - ZDARMA

17.09.2021 Stydíte se mluvit cizím jazykem, chcete si rozšířit slovní zásobu, naučit se používat slovíčka, která již znáte, v běžné mluvě… pak právě pro vás je tento klub stvořený. Klub je určen pro žáky 5. a 6. tříd základní školy, kteří se chtějí zdokonalit v anglickém jazyce zábavnou formou. Klub je nově zřízenou aktivitou realizovanou ve výzvě MŠMT Šablony II OP VVV, název projektu „Ústecké zájmové vzdělávání“.

Kroužky na ukulele

17.09.2021 Populární nástroj ukulele vyučujeme ve třech kroužcích: žáci - začátečníci, žáci - pokročilí a máme kurz i pro dospělé.

Zvukařina není dřina - nahrávací studio

16.09.2021 Na tomto kroužku se naučíte pracovat s nahrávacím programem CUBASE, ve kterém se naučíte snímat jednotlivé nástroje, stopy, zvukové smyčky a zároveň je upravovat podle svých představ. Dále míchání zvuků a výběr různých simulací zvuků, zesilovačů, nástrojů. V Kroužku se také naučíte zařízení zapojovat a obsluhovat různé mixážní panely. Kurz je otevřený pro žáky od druhé stupně ZŠ, pro středoškoláky, ale i pro studenty VŠ a dospělé.

Akustická kytara pro začátečníky

16.09.2021 Akustická kytara pro začátečníky má ještě volná místa.

Akustická kytara pro pokročilé

16.09.2021 Pro pokročilé žáky - základních a středních škol - na akustickou kytaru máme ještě volná místa v kroužku.

Labutění - hrátky s baletem

10.09.2021 NOVÝ KROUŽEK. Klukům a holčičkám nabízíme seznámení s baletem. Vyzkoušíme pozice rukou, nohou a těla, zkusíme skoky od jednoduchých po složitější, vytvoříme variace, naučíme se hezky držet tělo a připravíme vystoupení pro rodiče. Všechno bude hravou formou a přizpůsobeno věku a vývoji dětí.

Čínské zdravotní cvičení QI GONG

09.09.2021 V průběhu podzimních měsíců bude otevřen další kurz tradičního zdravotního cvičení Tai čchi čchuan - qi gong, jehož cílem je nalézt harmonii nejen s vlastním tělem, ale i s ostatními lidmi a okolním světem.
Přihlašování je online v sekci kroužků nebo osobně na recepci DDM. Pozvánku na první lekci přihlášení účastníci obdrží.

Škola šití aneb tvořivé šití pro děti

09.09.2021 Kroužek je určen pro všechny děti od 10 let, které rády tvoří. Naučí se základním šicím stehům v ruce i na šicím stroji a vytvoří si jednoduché textilní dekorace, hračky, taštičky a pouzdra. Pusti se ale i i do šití méně náročných oděvů (sukýnky, blůzičky...).
Poplatek zahrnuje základní šicí potřeby (látky na dekorace, nitě, přízdoby). V případě šití oděvů si účastníci materiál donesou vlastní.
Přihlášky online v sekci kroužků.

Hygienická pravidla a protiepidemická opatření v DDM

06.09.2021 Činnost kroužků a kurzů není omezena, probíhá v učebnách za dodržování aktuálně platných hygienických opatření. Zájmové aktivity do 20 přítomných osob probíhají bez respirátorů, roušek a povinnosti dokládat očkování nebo testování),
Všechny účastníky žádáme o dodržování níže uvedených pravidel:
1. Povinnost zakrytí dýchacích cest při vstupu do budovy a ve společných prostorech, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZ.
Výjimky z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest jsou stanoveny aktuálně platným mimořádným opatřením.
2. Používání dezinfekce, která je umístěna při vstupu do budovy, v učebnách a na sociálních zařízeních.
3. Omezení pohybu zákonných zástupců dětí a žáků a dalších osob uvnitř budovy, pokud to lze a dle pokynů vedoucích jednotlivých kroužků a kurzů. V případě, že je nutný doprovod dětí na kroužek, omezit pobyt doprovodu uvnitř budovy na dobu nezbytně nutnou.

Nové kroužky pro děti od 2-6let

03.09.2021 Technický klub otevírá nové kroužky pro děti od 2-6 let , které rozvíjí myšlení, motoriku a logiku. Neváhejte se přihlásit, více informací v článku.

Nový kroužek Cyber pondělí

03.09.2021 Nový kroužek zaměřen na aplikace, software, hardware a svět her. PC, tablety, notebooky a třeba i virtuální realita

25.09.2021 - Kreativní víkend

30.08.2021 Kreativní víkend s Luckou tentokrát zaměřený na výrobu originálního věšáčku. Z prkénka na zavěšení pomocí akrylových barev, strukturních past, ubrousků a rýžových papírů vykouzlíte jedinečný věšáček na klíče, utěrky či vzkazy. Velikost prkénka bez závěsu je cca 15x20cm. Přihlašování online nebo emailem na keramika@ddmul.cz. Poplatek lze uhradit převodem na základě vygenerovaného příkazu k úhradě nebo v hotovosti v den konání akce.

8.9. 2021 - Začínáme nanečisto

20.08.2021 Ve středu 8. září 2021 v čase od 16.00 do 18.00 hod. zveme všechny zájemce z řad dětí i jejich rodičů na tradiční akci "Začínáme nanečisto". Přijďte se seznámit s nabídkou zájmových kroužků, které jsme připravili na školní rok 2021/22.
Vyzkoušet si můžete práci na PC, modelování v keramické dílně i turistické dovednosti. Představí se vám kroužky sportovní, taneční, technické, jazykové .... Navštívit můžete zoo koutek. Seznámit se pak i s nabídkou dalších činností např. předškolního oddělení, hudebních kroužků, tělovýchovy, kroužků muzikálového zpěvu.
V případě zájmu se můžete ihned do uvedených kroužků a kurzů přihlásit.

Při příznivém počasí na účastníky čeká i opékání buřtů.

Oddělení techniky otevřelo kroužky pro rok 2021/2022

06.08.2021 Oddělení techniky otevřelo kroužky pro rok 2021/2022

Provoz DDM a schvalování přihlášek o letních prázdninách.

01.07.2021 O letních prázdninách neprobíhají pravidelné zájmové útvary a s tím souvisí i omezení činnosti Domu dětí a mládeže.

Výstava na hradě Střekov

22.06.2021 Tradiční výstava Tvořivé a keramické dílny DDM Ústí n. L. se i v letošním roce uskuteční v prostorách galerie hradu Střekov. Přijďte nahlédnout do tajů keramické dílny, které odkrývají nejen fotografie, ale i samotná díla tvůrců. Výstava je otevřena v měsíci červenci dle otevírací doby hradu. Vstup je volný.

Lezecké tábory Hudystěna Vaňov

10.06.2021 Posledních 5 míst!!!
Lenka 1 - 3 místa
Lenka 2 - 2 místa

Kočičí putování - předávání diplomů a cen

09.06.2021 Pro všechny účastníky květnové venkovní hry "Kočičí putování" máme připraveny diplomy a drobné ceny. Více informací v příspěvku.

Letní příměstské taneční tábory DANCE CENTER MARVERCI

03.06.2021 Letní příměstské taneční tábory DANCE CENTER MARVERCI

Pro kluky a holky od 12 do 16 let 2. - 6. 8. 2021
Pro kluky a holky od 5 do 11 let 9. - 13. 8. 2021

Tábor je tanečně zaměřený - vyzkoušíte si street, hip hop, show a mnohé další – pod vedením lektorů DCM

Cena tábora: 1250 Kč / týden

MUSICAL SCHOOL pořádá letní příměstské tábory 2021

03.06.2021 MUSICAL SCHOOL pořádá letní příměstské tábory 2021

Přihlásit se můžete :
Léto s muzikálem https://ddmul.iddm.cz/detail/3007
Týden plný zážitků https://ddmul.iddm.cz/detail/3008
Muzikál s Olgou https://ddmul.iddm.cz/detail/3009
Letem světem historií https://ddmul.iddm.cz/detail/3010
Broučkové v přírodě https://ddmul.iddm.cz/detail/3012
Beauty týden https://ddmul.iddm.cz/detail/3022
Letní soustředění Musical school https://ddmul.iddm.cz/detail/3023

Těšíme se na Vás

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S TECHNIKOU

02.06.2021 Oddělení techniky pořádá LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR se zaměřením na techniku a robotiku.

Neváhejte se přihlásit, ZBÝVAJÍ POSLEDNÍ MÍSTA!!!

Den dětí v dílně řemesel a kreativity - sobota 5.6.2021

27.05.2021 Oslavte den dětí tvůrčími aktivitami v dílně řemesel a kreativity Technického klubu DDM (Hoření 13, Ústí nad Labem).

Den dětí ve světě záchranářů

27.05.2021 Přicházíme s netradičním dárkem k MDD. Víme, že po dlouhém pobytu doma, jste mohli ztratit svou obratnost a hlavně pozornost. Počasí láká ven, čekají nás prázdniny a venku, na kole či u vody může dojít ke zraněním. Včasně a účinně provedená první pomoc může pak zachránit zdraví nebo dokonce život vám nebo jiným.

13.6. Kreativní víkend - MAJÁK

25.05.2021 Ve výtvarném ateliéru DDM proběhne opět KREATIVNÍ VÍKEND! Přijďte si vytvořit originální dekoraci z terakotových květináčků a vnést si tak na zahradu či terasu kousek přímořské atmosféry. Kreativní víkend je tentokrát zaměřený na výrobu majáku.

Kočičí putování

24.05.2021 Po dubnových oslavách Dne Země se v květnu vydáváme do přírody zahrát si další venkovní hru, jejímž tématem jsou oblíbení domácí mazlíčci "kočky".

Změna podmínek u provozu DDM od 24. května

20.05.2021 Od pondělí 24. května 2021 se mění podmínky pro činnost zájmových kroužků. Více informací v příspěvku.

Keramika pro děti i dospělé- ještě v tomto šk.roce :)

19.05.2021 Vzhledem k dalšímu rozvolnění nabízíme všem dětem i dospělým, kteří na podzim začali tvořit v naší keramické dílně, bezplatnou možnost dvou návštěv pro dokončení svých výrobků. Jelikož kapacita je stále omezena, je nutné se na zvolený termín přihlásit......

Postupné vracení úhrad za letošní zájmové útvary a kurzy

22.04.2021 V následujícím období bude naše organizace vracet všem platícím účastníkům poplatky za neuskutečněné schůzky kroužků a kurzů...

Slavíme Den Země PRODLOUŽENO do 25. 4.

19.04.2021 Vítání jara je za námi a tak přicházíme s další venkovní hrou, která startuje 1. dubna. Půjdete "slavit" s námi?

Ukliďme svět - akce ukončena

13.04.2021 Děkujeme všem, kteří se do letošní úklidové akce jakýmkoliv způsobem zapojili....

Rej čarodějnic

13.04.2021 Čarodějnice mají svůj svátek sice až 30. dubna, ale teď je ten správný čas se na něj připravit! Třeba výrobou takové malé čarodějnice z drátků a kousků látek. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělých, ale určitě to všichni zvládnete!

Vyhodnocení soutěže Naše město

12.04.2021 Vážení návštěvníci našich stránek, rádi bychom vás v následujícím příspěvku seznámili s výsledky 28. ročníku výtvarné soutěže Naše město.

NABÍDKA LETNÍCH TÁBORŮ 2021

31.03.2021 Dům dětí a mládeže a ZpDVPP Ústí nad Labem je i v novém roce uzavřen z důvodu situace s Covid-19. Po dobu uzavření jsme nezaháleli a řadu věcí se nám podařilo udělat. Zčásti jsme vymalovali a zrekonstruovali náš divadelní sál, instalovali nové výukové obrazy, nápisy na schodiště, pořídili nové výukové prvky a i nové herní prvky do areálu před domem. Od poloviny ledna realizujeme on-line vědomostní soutěže vyhlášené MŠMT. V současné době se pilně připravujeme na letní činnost, v nabídce máme již 76 letních táborů - 64 příměstských a 12 pobytových. Aktuální nabídka, bližší informace a přihlášení na www.ddmul.cz. Pevně věříme, že se do léta současná epidemiologická situace zlepší natolik, že letní činnost proběhne za podobných opatření jako v minulém roce. Zodpovědně se proto připravujeme na veškerá možná protiepidemiologická nařízení, která mohou být vydána tak, aby veškerá činnost probíhala maximálně bezpečně jak pro naše interní i externí pedagogy (očkování), tak i pro všechny zúčastněné děti. Níže uvádíme přehled, kam můžete své děti stále přihlásit.

Keramické ovečky - připraveno k výdeji :)

24.03.2021 Všichni, kteří s námi tvořili keramické ovečky si je mohou vyzvedávat na recepci DDM od pondělí 29.3. do středy 31.3.2021 vždy od 8.00 do 15.00 hod. Keramickou dílnu doslova zaplavilo ohromné stádo oveček a beránků. Sešlo se nám jich téměř 150!
I "ptačí strom" u DDM je již ozdoben mnoha krásnými ptáčky, které jste vytvořili a za které moc děkujeme.
Přejeme všem krásné jarní svátky!

Ptačí budka - bohužel již rozebráno

24.03.2021 Tvořivá a keramická dílna si připravila pro děti další domácí tvoření. Tentokrát 3D obrázek - ptačí budku z tvrdého kartonu.
Přijďte si vyzvednout na recepci DDM balíček s komponenty na výrobu a doma s dětmi můžete tvořit. Foto hotového výrobku nám můžete zaslat na keramika@ddmul.cz nebo na Fb DDM.
Tvořivý balíček bude na recepci k dispozici od pondělí 29.3.2021 až do vyčerpání (balíčků je omezený počet). recepce je v provozu ve všední dny v čase 7.00 - 15.30 hod.
Více....

UKLIĎME SVĚT aneb Ukliďme si tam, kde to máme rádi

10.03.2021 POJĎTE S NÁMI POMOCI PŘÍRODĚ. Vyražte do míst, kde je vám dobře a kde to máte rádi. Bližší informace a organizace úklidu v článku.

Jarní dekorace snadno a rychle :)

08.03.2021 Připravili jsme pro vás další návod na tvoření " za pár kaček". A protože se blíží svátky jara - Velikonoce - můžete si vyrobit slepičku a ovečku. Materiál na výrobu opět není náročný, použili jsme jen to, co máme doma nebo se dá lehce pořídit. Polystyrenové základy v květinářství nebo zahradnických potřebách. Kužel můžete nahradit do kornoutku stočeným kartonem.

Výprava do džungle

05.03.2021 Pro všechny děti, které mají rády dobrodružství je připraven již šestnáctý ročník pobytového tábora ve Štědroníně. Připraven je zajímavý program - celotáborová hra, soutěže, výlety, ale i výtvarné tvoření z různých materiálů.
Přihlašování online je možné v záložce táborů.
Více informací v textu níže nebo u příslušného tábora.

Vítání jara s DDM - ukončeno

01.03.2021 Přicházející jaro je obdobím, které probouzí nejen přírodu, ale i nás samotné. Podnikněte s námi a se svými dětmi akci, kterou jsme si pro vás připravili.

Keramika pro děti - z výdejního okénka

01.03.2021 Pro všechny děti, které navštěvují kroužek keramiky v DDM, ale i pro ostatní děti, které si chtějí zkusit modelování z keramické hlíny, jsme připravili možnost, jak si vyrobit keramickou ovečku či beránka.

Látkový tulipánek

24.02.2021 S pomalu se blížícím jarem jsme pro vás připravili další fotonávod. Tentokrát budeme trochu šít. Ale nebojte se, stačí jen trocha šikovnosti a chuť tvořit a rázem budete mít během chvilky celou kytici.
Přejeme krásné tvoření.

Baletka z drátků - fotonávod

17.02.2021 Tvořivá a keramická dílna připravila pro vás další fotonávod na téma drátování. A protože v únoru bývá plesová sezóna, vyrobíme si baletku z drátků. Vše, co budete potřebovat určitě najdete doma, drátky zakoupíte v železářství, zahradnictví či papírnictví.
Vyrobte si více postaviček a zavěste do prostoru nebo pokud budete mít doma třeba starší rámeček, můžete mít i originální dekoraci.
Přejeme krásné tvoření.

Novinky v šicí dílně

16.02.2021 Výtvarný ateliér a šicí dílna v našem "domečku" jsou bohužel nyní osiřelé, ale i přesto se tam objevují novinky. Pro všechny nadšené švadlenky máme velké překvapení -. šicí a vyšívací stroj Brother! Lektorky se s ním nyní seznamují, aby mohly své zkušenosti předat účastnicím kurzů šití. A vězte, že stroj toho umí opravdu hodně. Navíc máme i program, ve kterém si můžete upravit vlastní obrázky k či texty k vyšívání. Chce to jen trochu (dost :)) trpělivosti. Pořídili jsme i velké řezací podložky a vyřezávací ploter. Teď se už jen těšíme, až nám situace dovolí přivítat vás v ateliéru.

Drátované srdíčko (nejen valentýnské)

31.01.2021 Vyzkoušejte si podle našeho návodu jednoduché drátování. Uvidíte, že při troše trpělivosti je to celkem snadné. Silnější drátek, např. vázací, koupíte v zahradnických potřebách, železářství nebo květinářství. Tenký drátek a korálky mají i některá papírnictví.
Tak s chutí do práce!

Výtvarná soutěž NAŠE MĚSTO

15.01.2021 Dům dětí a mládeže vyhlašuje 28. ročník výtvarné soutěže Naše město.

Vyrobte si sněhuláčky!

11.01.2021 Chybí vám sníh nebo máte volnou chvilku na tvoření či snad obojí? Vyrobte si sněhuláčka podle našich návodů. Materiál se určitě najde v každé domácnosti a fantazii se meze nekladou! Fotografie vašich výtvorů můžete zaslat na keramika@ddmul.cz.
Těšíme se.

Uzavření DDM a ZpDVPP od 27. 12. 2020

28.12.2020 Na základě aktuálních opatření
Vlády ČR a hygienických orgánů došlo k

UZAVŘENÍ

DDM a ZpDVPP ÚSTÍ NAD LABEM

od 27. 12. 2020 do odvolání. Více v článku...

PF 2021

18.12.2020 Od 21. prosince 2020 do 3. ledna 2021 probíhají vánoční prázdniny. Přejeme všem klidné vánoční svátky a zdraví v roce 2021.

POZVOLNÉ OBNOVENÍ ČINNOSTI DDM OD 7. 12. 2020

07.12.2020 Milé děti, mladí přátelé a příznivci našeho školského zařízení.

Dovolte, abychom vás všechny co nejsrdečněji přivítali v domě dětí a mládeže. Velmi jsme se na vás všechny těšili a věříme, že tomu tak bylo i u vás. Po delší odmlce začínáme a nezaháleli jsme. Řadu věcí se nám podařilo udělat. Zčásti jsme vymalovali, instalovali nové výukové obrazy, nápisy na schodiště i nové hrací prvky do areálu před domem. Moc vás všechny prosíme o shovívavost a trpělivost a doufejme, že rok 2021 bude rokem o něco lepším.
Děkujeme vám všem za pochopení i za spolupráci při dodržování níže uvedených pokynů.

S přáním krásných vánoc

Dr. Jan Eichler, ředitel.

Pozvolná obnova činnosti - AKTUALIZOVÁNO

29.11.2020 V DDM bude v týdnu od 7. prosince docházet v souladu s vývojem epidemie Covid19 a aktuální hodnotou protiepidemického systému (PES) k pozvolné obnově činnosti u zájmových útvarů (ZÚ) a kurzů.

Prosíme zákonné zástupce popř. dospělé účastníky o trpělivost a průběžnou kontrolu své e-mailové schránky (včetně spamu). Jakmile bude možnost váš ZÚ či kurz zahájit, budete informováni.

Informace o provozu našeho Domu dětí a mládeže

19.11.2020 V souvislosti s vydanými informacemi k provozu škol a školských zařízení od 18. 11. 2020 je prezenční činnost středisek volného času (dům dětí
a mládeže a stanice zájmových činností) je zakázána.
Celé znění ke stažení zde:

Vánoční skřítek

16.11.2020 Pro všechny tvořílky máme další jednoduchý návod, tentokrát na výrobu vánočního skřítka. Materiál se opět najde snad v každé domácnosti. V šuplíčku lichá ponožka, kousek látky, hrstička rýže, na výplň duté vlákno (to, co se dává do polštářků, k dostání v látkách nebo ve švadlence) - můžete nahradit vatou. Něco na vousy a kuličku na nos. I tu lehko nahradíte např. korálkem, knoflíkem nebo smotkem látky. Potřebovat budete i lepidlo, nejlépe tavná pistole, ale můžete použít i např. herkules či jiné disperzní lepidlo. A trochu trpělivosti při výrobě.

Adventní kalendář

15.11.2020 Těšíte se na Vánoce? Určitě ano! Aby vám čas rychleji ubíhal, vyrobte si adventní kalendář. Podívejte se do šuplíků, skříní a krabiček, vylovte zbytky loňských vánočních papírů. V šatní skříni určitě naleznete nějaké to ramínko navíc. A ani ostatní materiál není nedostupný.
Máte vše? Ano? Tak nyní už jen zbývá si sednout ke stolu a začít vyrábět. Náš foto návod vám pomůže a určitě přijdete i na další nápady.
Krásné tvoření vám přeje Tvořivá a keramická dílna DDM.

Jednoduchý klavír

13.11.2020 Podívej se na minutové video a zjisti, že začít hrát může každý :)

Jednoduché ukulele

11.11.2020 Mrkni na minutové video a zjisti, že začít hrát může každý :)

Jednoduchá kytara

09.11.2020 Mrkni na čtyřdílnou sérii minutových videí a zahraj si svou první písničku :)

Návod na výrobu podzimního svícnu

03.11.2020 Podzim barví listy od zlaté po červenou, sluníčko nás sice občas pošimrá svými paprsky, ale stmívá se brzo a večery jsou již chladné. Pojďme tedy využít tento čas pro výrobu podzimního svícnu ze sklenice a lístečků, kterých venku najdeme dost a dost....

Volná místa v tvořivých kroužcích

18.09.2020 Tvořivá a keramická dílna nabízí poslední volná místa v tvořivých kroužcích. Pro zájemce o tvoření z keramické hlíny jsou otevřeny kroužky keramiky, ve kterých se naučí základům práce s keramickou hlínou, naučí se modelovat, zdobit engobou i glazurou. Děvčatům, které rády šijí nebo se tomu chtějí naučit, je určen kroužek Tvořivého šití. A pro ty děti, které chtějí například rodiče či kamarády překvapit vlastnoručně upečeným zákuskem nebo dobrou a zdravou večeří, je otevřen kroužek Muffinka.

MALÝ VOLTÍK

12.09.2020 Oddělení techniky DDM otevřel nový kroužek pro kluky a holky. Pokud tě zajímá elektronika, elektrické obvody a chceš si je sám zapojit, tak je tento kroužek určen právě pro tebe :-)

Kroužky keramiky pro děti

11.09.2020 Keramická dílna DDM otevírá od září kroužky a kurzy keramiky pro děti od 6 let. V průběhu školního roku se děti naučí pracovat s keramickou hlínou, osvojí si základy modelování a vytváření keramických objektů, naučí se výrobky zdobit engobou i glazurou. Vytvořené výrobky pak určitě potěší nejen je, ale i jejich rodiče. V průběhu školního roku se pak mohou zúčastňovat připravovaných akcí, výletů. exkurzí a táborů zaměřených nejen na keramiku.
Kroužky vedou zkušené lektorky.
Keramická dílna je vybavena všemi potřebnými pomůckami a materiálem. Dětem stačí jen chuť tvořit a také trochu trpělivosti :).

Klub konverzace v anglickém jazyce

11.09.2020 Pro děti 3. - 5. třídy ZŠ, které se chtějí zdokonalit v anglickém jazyce je opět připraven Klub konverzace v anglickém jazyce. Přihlásit se lze na našich stránkách nebo na recepci DDM. Pro členy všech kroužků domu dětí je klub zdarma.

Polytechnické kroužky pro děti všech věkových kategorií

11.09.2020 Nově zařazujeme do nabídky "řemeslné kroužky". Děti se během kroužku seznámí s různými materiály (dřevo, kov, plasty, textil, kůže, sklo, porcelán, Paracord, drátky, Pedig apod.), nářadím na jejich opracování a technikami finálních úprav. Podle věkových kategorií a předchozích zkušeností budou starší děti pracovat i s elektrickým ručním nářadím, využívat techniky smaltu nebo leptu skla.

MUSICAL SCHOOL - NÁBOR 2020/2021

10.09.2020 MUSICAL SCHOOL - ŠKOLNÍ ROK 2020 - 2021

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH AKTIVIT

RÁD/RÁDA ZPÍVÁŠ - TANČÍŠ - HRAJEŠ?

Nebojíš se ukázat co v tobě je?
Tak neváhej a přidej se k nám...
Staň se hvězdou a zažij jedinečnou show na divadelních prknech :-)

Tešíme se právě na Tebe...

ELEKTRONICKÁ DÍLNA

10.09.2020 Kroužek Elektronická dílna seznámí děti s elektronikou, funkcí el.součástek, sestavování vlastních funkčních celků nebo opravit ty pokažené. Přístup lektora je individuální, podle znalostí a zkušeností dítěte. Tak i "druhák" může pracovat na náročnějších věcech, než začínající "osmák". Proto se neobávejte rozdělení do skupin podle věku.

24. 9. 2020 - ČESKO – RUSKÝ DEN

10.09.2020 Dovolujeme si Vás pozvat na akci ČESKO – RUSKÝ DEN, která se koná u příležitosti oslav 1030 let založení partnerského města Vladimir. Akce proběhne ve čtvrtek 24. 9. 2020 v čase 16,00 – 20,00 hodin v Atriu Magistrátu města Ústí nad Labem.
Těšíme se na společné setkání

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

09.09.2020 Technický klub přichází s další novinkou v široké nabídce kroužků ústeckého DDM. Je jí kroužek Mladý záchranář, ve kterém se děti budou moci realizovat a rozvíjet v široké škále aktivit, ať už z oblasti zdravovědy, techniky, logiky nebo fyzické přípravy a tréninku obratnosti. K tomu si najdou nové kamarády, užijí spoustu legrace a poznají práci záchranářů všech složek IZS.

Nový kroužek - Teraristika

09.09.2020 Oddělení přírodovědy má pro letošní rok připraven nový kroužek. Pokud tě zajímá chov terarijních zvířat, tak je tento kroužek určen právě pro tebe :)

Novinka v kroužcích pro děti od 3 do 6 let

08.09.2020 Kroužek rozvíjející matematickou gramotnost a logiku již u dětí "školkového" věku zahajuje svou činnost 24.září od 15 do 16hod. v prostoru Technického klubu, Hoření 13, Ústí nad Labem (v povědomí jako budova UJEP).

Vyhlášení soutěže - letní kočičí malování

02.09.2020 V sobotu 12. září 2020 v 11.00 hod. proběhne v Marty kočičí kavárně vyhlášení prázdninové výtvarné soutěže. Na autory deseti vybraných obrázků čekají odměny. Pozvánky obdrží SMS nebo emailem.
Jejich obrázky budou vystaveny v kavárně. Ostatní autoři si mohou obrázky vyzvednout do konce září v kavárně.
Všem, kteří se soutěže zúčastnili děkujeme. Vybrat oceněné obrázky nebylo vůbec lehké.

09. 09. 2020 - Den otevřených dveří v DDM

01.09.2020 Ve středu 9. září 2020 v čase od 16.00 do 18.00 hod. zveme všechny zájemce z řad dětí i jejich rodičů na tradiční akci "Začínáme nanečisto". Přijďte se seznámit s nabídkou zájmových kroužků, které jsme připravili na školní rok 2020/21.
Vyzkoušet si můžete práci na PC, modelování v keramické dílně i turistické dovednosti. Představí se vám kroužek zumby, mažoretky a nový kroužek "Děti na startu".Dále taneční škola Marverci, škola stepu, oddíl roztleskávaček a Musical school. Navštívit můžete zoo koutek.Seznámit se pak i s nabídkou dalších činností např. předškolního oddělení, hudebních kroužků, tělovýchovy, kroužků muzikálového zpěvu a dalších.
V případě zájmu se můžete ihned do uvedených kroužků a kurzů přihlásit.

Při příznivém počasí na účastníky čeká i opékání buřtů.

Kreativní kroužky pro děti

26.08.2020 Tvořivá a keramická dílna DDM připravila v letošním školním roce tvořivé kroužky pro všechny šikovné děti, které rády tvoří. V kroužku Tvořivá dílna se naučí novým výtvarným technikám a připomenou si i ty, které již znají. Naučí se, že i ze starých a zdánlivě nepotřebných věcí, lze vyrobit zajímavý dárek či dekoraci. Čeká je tvoření na big shotu, malování na textil, hedvábí i sklo, vyrobí si svíčku i např. mýdlo....
Pro děvčata je připraven kroužek Tvořivého šití. Zde se naučí šít nejen v ruce, ale i na šicím stroji. čekají na ně krásné látky, ze kterých vytvoří textilní dekorace. Zdatnější malé švadlenky si pak mohou "spíchnout" i něco na sebe a svým vlastnoručně ušitým modelem překvapit rodiče i kamarádky.

Letní kočičí malování - soutěž pro děti

28.06.2020 Pro všechny děti, které mají rády kočičky a navíc rády kreslí a malují, je připravena prázdninová výtvarná soutěž. Navštivte Marty kočičí kavárnu v Bělehradské ul.v Ústí n.L. (https://martykocici.webnode.cz/) a namalujte či nakreslete jednu z přítomných kočiček. Obrázek pak odevzdejte do 31.8.2020 do kavárny či na recepci DDM Ústí n.L. Deset nejlepších obrázků bude vystaveno v kavárně a na autory čeká odměna. Nezapomeňte na obrázek uvést jméno, věk a kontakt.
Kreslit můžete doma, ale i v kavárně, kde jsou k dispozici čtvrtky, pastelky a tužky.
Těšíme se na obrázky, přejeme sluníčkové léto a krásné kočičí malování :).

Pozvánka na výstavu

27.06.2020 Tvořivá a keramická dílna DDM zve všechny zájemce, kteří chtějí vidět, jak to vypadá "V sedmém nebi" na tradiční prázdninovou výstavu výtvarných a keramických prací do galerie hradu Střekov. Výstava bude probíhat až do 30. července 2020 a otevřena je dle otevírací doby hradu. Vstup na výstavu je volný a kromě mnoha andílků a víl, které jsou zde vystaveny, si můžete vyrobit andílka vlastního či zanechat autorům výstavy na připravené ploše nějakého vlastnoručně namalovaného :).

Závěrečná zpráva - turnaj v deskové hře Super farmář

09.06.2020 V úterý 9. června 2020 odpoledne proběhl v prostorách Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem 1. ročník turnaje v deskové hře Super farmář.

Technický klub při DDM a ZpDVPP, Ústí nad Labem, p.o.

08.06.2020 Při DDM v Ústí nad Labem nově vzniká Technický klub. Již tak pestrá nabídka volnočasových programů DDM, doposud zaměřená zejména humanitním a uměleckým směrem, se tak rozšiřuje o nabídku technických kroužků a otevřených dílen. Naše město Ústí nad Labem, kdysi velmi významné průmyslem a technickými obory, tak získává šanci přitáhnout zájem dětí a mládeže o techniku a vychovat si budoucí experty v oblastech moderní techniky.

muzikál KRÁSKA a ZVÍŘE

24.05.2020 VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ MUZIKÁLU KRÁSKA A ZVÍŘE BUDOU PŘESUNUTA NA PODZIM 2020 - JIŽ ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JSOU V PLATNOSTI - O TERMÍNECH VÁS BUDEME INFORMOVAT

MUZIKÁL POMÁDA - KONKURZ

19.05.2020 MUSICAL SCHOOL vyhlašuje konkurz na obsazení hlavních i vedlejších rolí, taneční a pěvecké company do muzikálu Pomáda, který připravujeme na nový školní rok 2020/2021...

Konkurz proběhne 16. 6. 2020 od 16,00 hodin v kinosále Kultrurního domu v Ústí nad Labem

Konkurz bude mít 3 kola:
1/ tanec, tudíž pohodlné taneční oblečení a obuv, společná choreografie
2/ zpěv - libovolná píseň + píseň z Pomády dané role
3/ herectví - dialog či monolog ze scénáře dle role

Těšíme se na Vás

SPUŠTĚNO přihlašování do ZÚ pro šk. rok 2020/21

15.05.2020 Nabídka zájmových kroužků a kurzů na nový školní rok 2020/21 a možnost přihlašování jsou od dnešního dne zvolna spouštěny. Prosím, berte na vědomí, že některé kroužky a kurzy budou teprve doplněny v nadcházejících dnech a týnech - sledujte tedy pravidelně aktualizovanou nabídku.

Informace pro rodiče a účastníky zájmového vzdělávání v DDM

05.05.2020 Na základě rozhodnutí MŠMT obnovujeme pravidelnou zájmovou činnost v DDM Ústí nad Labem od pondělí 11. května 2020. Bližší informace a podmínky činnosti kroužků a kurzů budou zasílány všem účastníkům na kontaktní emaily. Pro informaci zveřejňujeme též materiál vydaný MŠMT, "Ochrana zdraví a provoz středisek volného času v období do konce školního roku 2019/2020".

Informace účastníkům zájmového vzdělávání

08.04.2020 Vážení rodiče, vážení účastníci našeho zájmového vzdělávání.
Velmi si vážíme toho, že jste si vybrali zájmové a vzdělávací aktivity našeho zařízení. Vzhledem k současnému stavu, kdy dle nařízení vlády nemůžeme kroužky a kurzy provozovat, bychom vám rádi nabídli možnosti náhrady.

OMEZENÍ PROVOZU DDM - KORONAVIR

11.03.2020 Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu se s definitivní platností ruší od dnešních 18:00 hodin (10. března) DO ODVOLÁNÍ veškeré zájmové kroužky a akce DDM včetně divadelních přehlídek, sportovních soutěží a dalších otevřených akcí. SLEDUJTE PROSÍM TENTO PŘÍSPĚVEK. Děkujeme za pochopení.

ZRUŠENO - Zlatý list - krajské kolo

09.03.2020 V sobotu 18. dubna 2020 proběhne v Ústí nad Labem krajské kolo 48. ročníku přírodovědně-ekologické soutěže Zlatý list.

Důležité upozornění pro rodiče ke koronaviru

02.03.2020 Vážení rodiče a účastníci zájmového vzdělávání v DDM. Věnujte prosím pozornost následující zprávě týkající se prevence šíření koronaviru.

Barevná dílna 2020

26.02.2020 Chcete, aby vaše dítě prožilo zajímavé a tvořivé prázdniny? Nabízíme poslední volná místa na letním pobytovém táboře Barevná dílna - Štědronín, v termínu 2. - 14. 8. 2020. Více informací v článku nebo na www.barevnadilna.cz

Zážitkový tábor s věděcko-technickýcm zaměřením

14.02.2020 EXPEDICE BADATELŮ 2020 - příměstský tábor na 12 dní !
Jedinečný tábor s vědecko-technickýcm zaměřením, který je výzvou pro všechny zvídavé děti, které zajímá současný, moderní svět plný techniky, kterým jsou obklopeny.

29.2.2020 Malované polštářky

03.02.2020 Další z kreativních víkendů s lektorkou Luckou tentokrát zaměřený na malbu na textil. Připraveny jsou bílé bavlněné povlaky na polštářky ( vel. 40 x 40 cm, všitý zip). Malovat můžete dle vlastní fantazie, vyrobit si šablonku nebo použít šablony připravené. K dispozici jsou kromě šablon barvy a kontury na textil. Po zažehlení lze povlaky na polštářky prát. Zájemci si mohou doobjednat výplň do polštářku v ceně 50,-Kč (nutno objednat předem!). Přihlášení online na www.ddmul.cz nebo emailem na keramika@ddmul.cz, platba převodem na základě potvrzené přihlášky nebo na místě v den akce. Bližší info: Mgr. Jana Stoicová, keramika@ddmul.cz

Nový kroužek Geocachingu

20.01.2020 GEOCACHING s Martinem nově v ústeckém DDM!

KOUZELNÁ ZAHRÁDKA

06.01.2020 Pro malé zahradníčky se od února otevře nový zájmový kroužek KOUZELNÁ ZAHRÁDKA. Co se na něm bude dít?...